Tри баби седят и се хвалят с внуците си:
- Моя е много умен, по цял ден разни треви отглежда - суши ги, реди ги. Сигурно, като порасне ботаник ще стане. Казала 1-вата.
Втората баба казала:
- Моят пък, лекар сигурно ще стане - по цял ден разни спринцовки подмята, разни лекарства. Може и фармацефт да стане, толкова е умен!!
Третата въздъхнала:
- Моя внук така к’ат гледам май пилот ще стане. По цял ден нещо все смърка и вика:
"- АРЕ БАБО - ЧАО. АЗ ИЗЛИТАМ!!"
Иванчо пръднал в час и учителката го изгонила от стаята.
Иванчо се разхождал ухилен из коридора. Директорът го видял и го питал:
- Иванчо, защо си в коридора.
- Защото пръднах в час.
- А защо се смееш?
- Защото мен ме изгониха на чист въздух, а те останаха вътре да ми миришат пръднята.