На един мъж тъща му починала. Синът му го пита:
- Татя, а баба сега в рая ли ще живее?
- Ти пък, сине! С нейния ревматизъм ще й е по-добре в ада, там ще й бъде и топло, и сухо.
Прибира се Дракона изморен в къщи и от вратата се провиква:
- Ей, жено, какво има за вечеря?
- Тройка братя с гарнитура, а за десерт... златна ябълка - отговаря покорно Ламята.