Възрастен човек се качва в трамвая, но няма места. Той се приближава до млад седнал човек и му казва:
— Млади човече, отстъпи мястото, че ме болят краката!
Младия отвърнал:
— Дядо, ти като си бил млад отстъпвал ли си място на по-възрастните хора?
— Да, винаги.
— Ей затова те болят краката.
- Защо си накупила толкова козметика? - ядосва се съпругът.
- Защото красотата е главното оръжие на жената! - отговаря съпругата.
- Да, но превъоръжаването ти от година на година става все по-скъпо!