Младеж отива за първи път на гости у гаджето си. Докато я чака той обикаля из хола, разглежда разни неща. По едно време гледа някаква старинна ваза. Поглежда я, надниква вътре, гледа нещо на дъното. Мушнал си ръката, а в това време девойката влиза в стаята.
- Само да проверя, какво е това на дъното на вазата... - оправдава се младежът.
- А, това е пепелта на моя дядо... /младежът бързо си изважда ръката и започва да я трие от панталона/ ...той, разбираш ли, много мрази да ходи до кухнята за пепелник.
Мъж звъни на вратата на съседа си.
- Какво има?
- Комши, защо котката ти вие така? - попитал единият.
- Къпя я - отговаря домакинът.
- Е, и аз я къпя, ама моята не издава такива звуци!
- Така ли? А как я изстискваш?