Млад баща в паника звъни на педиатъра:
- Докторе, какво да правя? Тригодишната ми дъщеря пийна от йода!
- Такаааа, а как изглежда сега детето, какво прави?
- Какво прави... Хили ми се със зелена уста, плези ми се със зелен език и зъбите й са зелени... Докторе, какво да правя?!
- Снимайте я!
Една стоножка била поканена на тържество.
Забавата започва, а нея я няма. Тържеството наближава своя край и стоножката влиза запъхтяна. Всички я питат какво става. Тя отговаря:
- Ами на вратата пишеше "Преди да влезеш вътре си изтрий краката".