Жена е на преглед. Доктора:
- Ще ви дам направление за дерматалог, нещо не ви е добре кожата на лицето.
- Добре, докторе.
- Ще ви дам направление за диетолог - имате излишни килограми. И направление за очен.
- Докторе, а за очен защо?
- Защото на вратата ми пише с големи букви ВЕТЕРИНАР!!!
В гората бандити ограбили ловец. В полицията го питат:
- Не можахте ли да се защитите по някакъв начин?
- Какво можех да направя? - обидил се ловецът. - И двете ми ръце бяха заети - в едната държах нож, а в другата - пушка!