Тя го извади бързо, защото го искаше преди да е омекнал.
Започна да го ближе и да го лапа. Близа, лапа, близа, лапа ...
Като видя, че вече свършва го налапа целия. Насладата беше върховна. Все пак тя обожава сладолед!
Веднъж Баба Яга хванала млад и красив момък и му казала:
- Ако отговориш на гатанката ми, ще ти се отдам, а ако не познаеш, ще те изям.
Момъкът си помислил: По-добре да ме изяде...
А Баба Яга продължила:
- Зеленичко, живее в блатото, скача, започва с "ж" и завършва с "а". Що е това?
- Скакалец!
- Ах, ти, палавник такъв! - викнала Баба Яга. - Позна!