На автобусна спирка чакат един старец и многочленно семейство. Идва автобуса, но не успяват да се съберат всички. Трябвало двама да останат и решили да са дядото и мъжът от семейството. Тръгнали те да вървят пеш, обаче стареца нали бил с бастун и почуквал с него по земята.
По-младия се изнервил и му казал:
-Абе дядка, ако беше сложил една гумичка там на бастуна сега нямаше да се чува така дразнещо!
-Моето момче, а ти ако се беше сетил да сложиш гумичка на бастуна сега щяхме да сме в автобуса.
Луд баничар седи на празния площад и вика.
- Топли банички елате.
Дошъл един човек и го попитал.
- Може ли една баничка.
- Чакайте господине не се блъскайте - казал баничарят.
Клиентът се учудил, че няма никой на площада и решил да се изхитри. Ударил един силен шамар на баничарят.
- Кой ме удари - казал баничарят разгневено.
- В тая навалица откъде да знам.