Съдията:
- Обвинен сте в нарушаване на обществения ред. Обикаляли сте пиян и с виковете си сте събудили заспалите граждани. Какво ще кажете за свое оправдание?
Подсъдимият:
- Всичко това е вярно. Трябва да проявите разбиране в моя случай. Същата вечер жена ми ме напусна.
- Е та какво? Така ли трябваше да изразите радостта си?
На самотен остров попаднали двама корабокрушенци. Единият носел чувал злато, а другия - петел. Първият пригладнял и казал:
- Хайде да играем на продавачи и купувачи.
- Добре - отвърнал другият.
Почнали да се търгуват:
- Я, колко красив петел! За колко го продаваш?
- За един чувал злато.
- Много скъпо!
- Ами, виж някъде, ако има по евтин...