Един алкохолик се обърнал за съвет към доктора:
-Докторе,кажи как да се излекувам.
Доктора го посъвеквал:
-Виж,тъй като не е така лесно на първо време започни да взимаш по чашка само преди лягане и искам да дойдеш пак след две седмици за да ми кажеш как ти действа терапията.
Отишъл нашия човек отново в кабинета на доктора,както му поръчал и казал:
-Докторе,от както ми каза да взимам по чашка преди лягане си лягам вече по 5-6 пъти на ден..
Четирима старци се срещат и единият казва:
- Момчета, днес бабата я няма! Искате ли да се съберем като едно време?
Вторият казал:
- Хайде! Аз ще донеса пиене!
Третият:
- Аз ще доведа мадами!
Четвъртият:
- А аз ще отида за ебачи!