- Колко бихте искали да получвате на месец?
- Четиристотин лева.
- Четиристотин?! В ред ли сте? Нямате нито образование, нито стаж...
- Но помислете си : много по-трудно е да работиш, когато си нямаш и понятие от работата!!!
- На младини исках да стана моряк.
- И защо не стана?
- Защото съм много разсеян. Кой знае какви бих ги направил на кораба.
- А сега какво работиш?
- Аптекар съм.