Двама мъртви си вървят към рая и си говорят. Единия пита другия:
-Абе ти от какво умря?
-От премръзване, а ти?
-От мъка!
-Е каква е тази мъка, та чак пък да умреш от нея?
-Бях сигурен, че жена ми ми изневерява и реших да я разоблича. Излъгах, че заминавам в командировка за два дена и я помолих да ме закара до гарата, там се направих, че се качвам на влака, помотах се малко и привечер се прибрах вкъщи. Влизам в спалнята, а жената чисто гола лежи на спалнята! Започнах да претърсвам къщата - в спалнята, под нея, в хола, стаите, балконите, в кухнята под масата, в шкафовете и нищо! Та затова си и умрях от мъка, че не успях да я сгащя!
-Ееее, ако беше отворил хладилника, сега и двамата щяхме да сме живи!
На пресконференция с министър-председателя на една държава журналистите задавали следните въпроси:
— Господин министър-председател, цените се вдигат, а заплатите – не, как се справя народът?
— Еми, живее си, справя се – отговаря министърът
— А какво ще кажете за кризата в здравеопазването – няма лекарства или са много скъпи?
— Еми живее народът, справя се!
— Някакво обяснение за ниските пенсии, режима на ток и вода?
— Живее народът, живее!
Накрая става един журналист и пита:
— Господин премиер, а с цианкалий опитвали ли сте?…