Вървяли си две блондинки и стигнали до брега на една река. Стоели втренчени в отсрещният бряг и едната промълвила:
- Е-е-е-е-ех! Сега ако бях брюнетка, щях да знам какво да направя, за да премина отсреща.
Другата:
- Аз пък ако бях мъж, щях да знам к’во да напра’я...
И изведнъж се появило едно дяволче и им изпълнило желанията. Тая която се е превъплътила на брюнетка, се разсъблякла демонстративно и влязла в реката, и я преплувала. А тази която се преобразила на мъж се огледала, огледала и преминала отсреща по най-близкия мост...
Няколко господа искали да направят Паганини за смях:
— Вие сте действително втори Орфей! – казал стопанинът на къщата.
— И колко поразително приличате на него! – саркастично отбелязал друг.
— Това е вярно, господа – съгласил се Паганини. – И Орфей е свирил пред животни.