В час по български учителката обяснява:
- И така, съществителното име означава нещо, което можеш да видиш и да пипнеш. Обикновено това е някакъв предмет. Глаголът е действие - нещо, което правиш. Кажи ми сега, Марийке, какво е "мишка"?
- Глагол.
- Как така глагол? Нали можеш да я пипнеш!?!
- А-а-а, госпожо, аз мишки не пипам...
Жена шие рокля на шевна машина. Мъжът седи до нея и прави
забележки:
- По-бавно... По-внимателно... Завий наляво... Обърни плата
надясно... Спри!
- Престани! Аз знам да шия!
- Разбира се, че знаеш! Просто исках да почувстваш какво ми
е, когато седиш до мен в колата!