Съдят шофьор, сгазил 52 души. Съдията:
— Подсъдими, обяснете как успяхте да направите това?
— Нямах лоши намерения. Ето какво се случи: карам си аз по един тесен път. Спирачките отказаха и виждам, че от едната страна на пътя вървят 50 човека, а от другата двама. И тъй като като не съм изверг да прегазя 50 души избрах двамата. Тъкмо сгазих първия, когато вторият, мръсникът му с мръсник, побегна на другата страна…
Двама полицаи отиват на рожден ден на техен колега и си говорят:
— Дай да му купим някакъв подарък, а? Неудобно е така, нищо не носим.
— Добре, да му купим книга?
— За какво му е нова книга бе, той вече си има една!