Една страхотна мадама кара колело и спира пред един летен бар. На тротоара, пред бара, непосредствено до входа му, стоят и си говорят двама красавци - симпатични мъже. Дамата си подпира колелото на стойката и когато точно минава покрай младежите, колелото й ненадейно пада. Двамата приятели започнали лудо да се смеят на гаджето,а тя се обърнала и им казала:
- Какво се смеете бе, и вие да бяхте стояли два часа между краката ми и вие така щяхте да паднете!
Един ден козата тръгнала на пазар и поръчала на козлетата да не отварят на никого.
Дошъл вълкът, почукал и казал с престорен глас:
— Аз съм вашата майка, нося ви топла питка и масълце.
Козлетата викнали:
— Ти не си нашата майка! Нашата майка отиде да ни купи бира и кюфтета.