Един човек имал приятел в Сибир. Веднъж чул по радиото, че в Сибир е -60 градуса. Обажда се на чукчата си и пита:
- К`во праите там, бе? Как живеете при -60?
- Как -60, бе? Само -40 е.
- У нас по радиото казаха -60.
Чукчата се замислил малко и отвърнал:
- А, навън може да е -60...
Директор на фирма излизал в отпуск и затова извикал заместника си и му казал:
— Оставям те да ме заместваш докато ме няма. Ако искаш да чукаш секретарката, само й кажи „Ела в канцеларията ми да сключим едно договорче“ и тя си знае работата.
Минали няколко дни и на заместника му се приискало да чука секретарката и казал да дойде в канцеларията да сключат едно договорче.
Тя казала:
— Шефе, не може, тъй като съм в месечен отчет.
След малко обаче размислила и му се обадила:
— Може да сключим договора устно или със задна дата.
— Няма нужда вече, аз го минах на ръка.