Прибира се Иванчо вкъщи щастлив като на половин каса бира. Баща му гледа бележника и казва:
- Глупако! Сума ти двойки, а ти се радваш!
- Само един бой и е ваканцията!
Една блондинка катастрофира с колата. Полицаите идват на местопроизшествието. Питат блондинката какво е станало.
— Ми, какво да кажа! Карам си аз по пътя и една елхичка ме следва. Аз надясно – тя надясно. Аз наляво и тя наляво. И по едно време, забих се право в едно дърво! Това е!
Полицаите оглеждат. Единият записва нещо, а другия оглежда колата. По едно време вторият изкрещява:
— Каква ти елхичка, бре! Това ти е ароматизатора на колата!