Бандит ограбва банка и взима заложници. Пита първия:
- Ти видя ли как ограбих банката?
- Да - отговаря мъжа.
Бандитът го застрелва и пита:
- Още някой да е видял, че съм била аз?
- Тъща ми - обажда се Стефчо...
Войници преследвали Чапай и Петка през джунглата. Чапай казал:
— Петка, дай да се скрием в джунглата.
— Ами ако ни нападнат тигри какво ще правим?
— Ами аз ще започна да свиря на гайда, а те ще започнат да играят хоро.
Скрили се те в джунглата, тигрите дошли и Чапай започнал да свири на гайда. Изведнъж ги нападнал един тигър. Двамата побягнали и се качили на едно дърво. Петка казал на Чапай:
— Нали каза че тигрите ще играят хоро?
— Де да знам аз че има глухи тигри.