По време на сухия режим мъж седи в бараката и вари ракия. Гледа, по едно време, водата се нагряла много и отива до кладенеца за студена. Връща се, а в бараката седят двама милиционери, усмихват се иронично и говорят:
- Е, сядай и пиши обяснения!
- И какво да пиша?
- Всичко, както си е било, така го пиши!
Сяда човекът, пише и предава листа.
- К`во си написал бе, идиот такъв?
- Както си беше, така и го написах: "Отивам за вода до кладенеца, връщам се, а в бараката двама милиционери, седят и варят ракия".
- Тате, учителката по математика те вика.
— Какво се е случило?
— Тя ме пита:
„Колко е 9*7?“, а аз й казвам: „63“, тя пита:
„А 7*9?“, а аз:
— Същия х@й е… — Наистина, същото е – чуди се бащата, – Добре, ще отида.
На следващия ден синът пита:
— Тате, а ти в училището ходи ли?
— Още не съм.
— Като отидеш, отиди и до учителя по физкултура.
— Защо?
— Имахме час, той ме накара да си вдигна вдясната ръка, вдигнах. После лявата, вдигнах я, после ме накара да си вдигна десния крака, аз го вдигнах. А сега, казва, вдигни левия. А аз му отговоря:
„ А на х@я ли си да стоя?“
— Наистина, – казва бащата, – добре, ще отида.
На следващия ден синът пак пита:
— Тате, ти в училище беше ли?
— Още не.
— Не отивай, изключиха ме.
— Защо?
— Викнаха ме при директора, влизам при него, а там седят учителката по математика, учителя по физкултура и учителката по география.
— А учителката за по география за чий х@й е дошла?
— И аз попитах същото!