Иванчо много се ядосвал, че жена му ходи без гащи. Веднъж тя се простудила и той я изпратил при познат лекар с наставление какво да и каже, че най после да започне да носи бельо.
- Ами настинали сте - рекъл докторът след като надникнал в гърлото, - защото ходите без гащи.
Тогава Марйка запретнала полата си и помолила:
- Докторе, бихте ли погледнали оттука, за да кажете отива ли ми новата шапка?
- Имате ли нещо за деклариране? – пита митничарят.
— Не, нямам.
— А какъв е този слон с хляб в ушите?
— Извинете но си е моя работа от какво си правя сандвич!