Конферансие тръби пред входа на цирк:
- Не се скъпете, уважаеми граждани! Влезте и ще видите двегодишно детенце, което знае да чете!
Всички бащи и майки влизат вътре. На арената малко момченце прелиства някаква книга.
- Нищо не чуваме! - обаждат се гласове от публиката.
- Няма и да чуете, защото нашето дете знае само да чете, но не и да говори - успокоява ги конферансието.
Веднъж Баба Яга хванала млад и красив момък и му казала:
— Ако отговориш на гатанката ми, ще ти се отдам, а ако не познаеш, ще те изям.
Момъкът си помислил: По-добре да ме изяде… А Баба Яга продължила:
— Зеленичко, живее в блатото, скача, започва с „ж“ и завършва с „а“. Що е това?
— Скакалец!
— Ах, ти, палавник такъв! – викнала Баба Яга. – Позна!