Мъж и жена години наред заделяли пари, за да си купят цветен телевизор.
Събрали парите за телевизора, но в момента нямало в магазина, понеже имало криза за цветни телевизори и решили да изчакат.
Един ден жената запъхтяна от работа се прибрала и казала на мъжа си радостно хубавата новина, че в магазина са изкарали цветни телевизори и да ходят да купят докато не са се свършили.
Мъжът се обърнал към нея и казал с плах и унил глас:
-Жена, аз всеки ден взимах по малко от парите, които бяхме заделили за цветния телевизор и ги изхарчих всичките за пиене!
Жена му седнала на стола с наведена глава, свалила си бикините, разкрачила се и казала:
-Ето ти телевизор и то един път месечно цветен!
Едно вежливо таралежче тръгнало по своят вежлив път и среща тримата мускетари на конете си и решавада ги позддрави по своят вежлив начин:
— Здравей Атос!
— Здравей вежливо таралежче.
— Здравей Портос!
— Здравей вежливо таралежче.
— Здравей Арамис!
— Здравей вежливо таралежче.
— Здравей кон на Атос!
— Здравей вежливо таралежче.
— Здравей кон на Портос!
— Здравей вежливо таралежче.
— Здравей кон на Арамис!
— Здравей вежливо таралежче.
Поговорили и станало време мускетарите и конете им да тръгват и вежливото таралежче ги изпратило по своят вежлив начин:
— Довиждане Атос!
— Довиждане вежливо таралежче.
— Довиждане Портос!
— Довиждане вежливо таралежче.
— Довиждане Арамис!
— Довиждане вежливо таралежче.
— Довиждане кон на Атос!
— Довиждане вежливо таралежче.
— Довиждане кон на Портос!
— Довиждане вежливо таралежче.
— Довиждане кон на Арамис!
— Довиждане вежливо таралежче.
Повървяло малко и кой да види… Алибаба и четиридесетте разбойника на свойте камили…