Шляе се Вълка из гората и си мисли:
- Къде ли се е скатала Червената шапчица? Както съм зажаднял
- ще я опъна зад първия храст.
Още не бил завършил мисълта си и мернал нещо червено зад близкия къпинак. И естествено без да му мисли скочил в него.
- Бух! Бах! Ох! Ах!
Накрая излиза Вълка целия посинен и раздърпан и псува:
- Мамка Ви Червено
-баретска! Пак ли си разигравате ученията в нашата гора? !
- Проговори ли?
— Не, всичко опитах, сигурно нищо не знае!
— Изгори ли му петите?
— Да!
— Пусна ли му ток?
— Ама разбира се, как без ток!
— Отряза ли му кутрето?
— Да бе шефе!
— А даде ли му от мусаката, която сготви жена ми?
— Е шефе, аз да не съм звяр!