На един студент-композитор му предстои изпит по специалността.
- Не разбирам защо се мъчиш - казва му негов приятел. - Просто вземи прелюдията на твоя професор и я препиши от края до началото, отзад напред...
- Опитах - тежко въздъхва студентът. - Получава се валс от
Шуберт...
Срещат се две приятелки, еданта казва на другата.
— Знаеш ли не сам правила секс с мъжа си откакто се оженихме. – и я пита – Ами ти?
— Не знам, как се казва мъжа ти?