От БСП съобщиха, че никъде в техния архив няма молба за напускане на ББ от БКП и съответно ББ е член на БСП и до днес. Лично другаря Станишев е плащал членския внос на ББ.
Служител в офис пита свой колега:
— Мите, ти още ли си тук? Нали трябваше да тръгнеш по-рано за погребението на тъщата!
— Да, но първо работата, после удоволствието.