- Наскоро ме бяха обкръжили банда престъпници!
- Ау! Как се измъкна?
- Един ме напада, а аз - на! Вторият напада: а аз - на! Третият скача към мен: а аз - на!
- После какво стана?
- Това беше. Парите ми свършиха.
Купувач пита в магазина:
- Другарю продавач, имате ли самобръсначки?
- Нямаме.
Купувачът си тръгва, а вторият продавач пита първия:
- Защо му каза, че нямаме самобръсначки като имаме?
- Егати селянина, като ми вика "другар" да ходи да се бръсне със сърпа!