Седи си в ателието художник-абстракционист, нещо е тъжен. Идва негов приятел и го пита:
- Защо си такъв?
- Ами направих портрет на една дама...
- Това е хубаво!
- Но тя сега иска да сменя на картината цвета на очите й.
- Е, и?
- Проблемът е, че не мога да си спомня къде й нарисувах очите.
Двама бездомника си говорят и единия вика на другия:
- Аз като съм бил малък съм се возил в собствена кола!
А другия му отговорил:
- Да, да и майка ти я тикаше нали?