Устен изпит. Студентка разплакана обяснява, че всичко си е научила, но от нерви е забравила и не може да отговори. Доцентът спокойно и казва да брои до 10. Убедена, че това е някаква терапия за успокояване, студентката послушно брои. Като свършила доцентът й поискал книжката, и пишейки двойка казва:
- Когато нещо човек го знае, нервите не му пречат...
Веднъж се озовах лице в лице с един лъв. И сякаш това не бе достатъчно, та бях сам и без оръжие...
- Божичко! И какво се случи? Какво направи?
- Какво можех да направя? Първо се опитах да го погледна право в очите, но той продължи да се прокрадва към мен. Сетне реших да го хвана за опашката, но прецених, че е прекалено опасно. А той продължи да се промъква към мен.
- И как се измъкна?
- Ами обърнах му гръб и минах към следващата клетка.