Един човек на вилата си вижда, че съседското дете се е покатерило на неговата ябълка и бере ябълките му.
Отива под дървото и му казва:
- Ще трябва да поговоря с баща ти!
Детето се качило малко по нагоре и казва:
- Тате, тук чичо Иван иска да поговори с теб.
Срещат се двама съселяни, единия висок, другия много нисък. Високия решава да се подпичкосва с малкия и вика:
- Геле, можеш ли да ми хванеш шапката без да се надигаш на пръсти?
- А ти можеш ли да ме хванеш за к*ра без да се наведеш?