Един чукча си купил "Волга" и я показва на останалите.
- Вижте, купих си нов кон…
Минават другите чукчи и цъкат: "Хубав кон, кожата му е здрава, очите му са големи…"
Идва шаманът, трябва нещо да каже, посочва ауспуха и заключава:
- Най-важното е, че е мъжки!
Две жени си говорели, едната питала другата:
- Твоя мъж къде обича да го правите?
Другата жена казала:
- Пред огледалото.
Другата попитала:
- Защо?
- Ами пред огледалото нещата могат да изглеждат по-големи.