В гората умрял слона. Събрал лъва всички животни и попитал:
- Кажете кой уби слона?
Гробна тишина.
- Кой уби слона? - пак попитал разярен лъва.
Всички мълчели и треперели от страх.
- За последен път ви питам кой уби слона или ви почвам да ви ям наред?
Излязла малка мъжка мравка напред и опъвайки си тирантите с боксьорски маниер казала:
- Аз кво съм виновен... Той защо закачаше нашите момичета!
Яхнал Крали Марко коня си Шарколия и тръгнал през гората. Но що да види: дърветата изкоренени, клоните изпочупени… Свило му се сърцето на Крали Марко и си мисли: "Бреее, тук трябва да е вилнял някой голем юнак - и от мене по-голям…".
Върви нататък, стигнал до една поляна: тревата изпотъпкана, цветята смачкани… Свило му се сърцето на Крали Марко и си мисли: "Бреее, тук трябва да е вилнял някой голем юнак - и от мене по-голям…"
Върви нататък, гледа Баба Яга: косата й оскубана, зъбите й избити, изнасилена, лежи и примира. Навел се Крали Марко над нея и я пита: "Кажи, бабо, кой е тоя голям юнак, дето е вилнял в гората?"
Баба Яга отворила насинените си очи, познала Марко Кралевича и му продумала със сетни сили:
"Жив да си ми, баби, какъв си ми хубав, когато си трезвен…"