Внуче пита баба си:
- Бабо, защо когато мама и татко се скарат, на другия ден си говорят все едно нищо не е било, а когато се скарате вие с дядо не си говорите по един месец?
- Защото умря оня, дето ни сдобряваше, бабиното.
Нощ преди изпит. В дома на професорa звъни телефона. Професорът вдига и със сънен и раздразнен глас казва:
- Да!
- Какво, спиш ли, гадино?
- ?!
- А ние тука учим.