Прибира се Петко от поредния запой в месната крачма, когато започнало да вали ситен даждец. Ама му се допикало и отшъл до лакумицата да се изпикае. След 5-6 минути започва да вика жена си колкото му глас даржи:
- Жено ела, че изтекох!
Интересно, дали котаракът разбира, защо ние сме такива големи, а той е малък? Струва ми се, че той си мисли, че причината е в това, че ние го храним малко.