Чапай и Петка бягат от белите. Препускат с конете, но белите са близо. Тогава се качват на едно дърво. Белите са отдолу, а те са затаили дъх на дървото. Петка шепне:
- Не издържам, ще се изпусна!
- Трай, бе! Че и мен ще видят!
- Не издържам вече! Ще се изпусна!
- Дръж се бе!
- А поне може ли да пусна коня!
В демократична Англия един английски комунист, който скоро се бил оженил, казал на жена си:
- Скъпа, ще отида до клуба на АКП да поиграем придж с другарите.
Съпругата се учудила:
- Скъпи, каква е тази игра "придж", аз съм чувала само за "бридж".
- О, не, скъпа. – отвърнал комунистът. – Бриджът е съвсем различна игра, а приджът е нещо друго.
- Обясни ми, моля те. – помолила съпругата.
- Разбира се, много е просто! – откликнал комунистът. – При бриджа лордовете обявяват, лакеите разиграват и накрая лордовете печелят. А при приджа е съвсем различно – народът гласува, комунистите го разиграват и накрая комунистите печелят.