Седи си Иванчо в час и си играе с химикалката. Учителката вече се изнервя и го пита:
- Иванчо, какво правиш?
- Ами госпожо, вижте - вътре, вънка, пък малки пълнителчета не ражда.
Учителката се ядосала и го изпратила при директора. Директора го пита:
- Иванчо какво пак направи.
- Господин Директор вижте, влиза вътре - вънка пък малки пълнителчета няма.
Директора взима химикалката и той вътре - вънка и верно нема малки пълнителчета.
Разглобява я след малко и казва:
- Иванчо, може ли да си толкова глупав, не виждаш ли че има спирала?
В демократична Англия един английски комунист, който скоро се бил оженил, казал на жена си:
- Скъпа, ще отида до клуба на АКП да поиграем придж с другарите.
Съпругата се учудила:
- Скъпи, каква е тази игра "придж", аз съм чувала само за "бридж".
- О, не, скъпа. – отвърнал комунистът. – Бриджът е съвсем различна игра, а приджът е нещо друго.
- Обясни ми, моля те. – помолила съпругата.
- Разбира се, много е просто! – откликнал комунистът. – При бриджа лордовете обявяват, лакеите разиграват и накрая лордовете печелят. А при приджа е съвсем различно – народът гласува, комунистите го разиграват и накрая комунистите печелят.