Син адвокат се обръща към баща си, също адвокат:
- Тате, може да се гордееш с мене. Делото, което ти влачиш цели 20 години, аз го приключих.
- Простак с простак, аз с това дело те отгледах, мислех и внуци да отгледам, а ти взе, че го приключи.
Блондинкa тича при доктора:
- Докторе! Ужили ме стършел!
- Нищо, сега ще го намажем с мехлем.
- Но кaк ще го хванете? Той сигурно вече е отлетял далече!
- Ама не, ще намажа мястото, където ви е ужилил.
- А-a-a, в пaрка нa пейката под едно дърво...
Докторът, подбелва очи:
- Не, ще намажа тази част от тялото ви, по която ви е ужилил стършела, и ще ви мине.
- Ами така кажете, докторе! Ужили ме по пръста.
- Кой по-точно?
- Откъде да знaм?! Всички стършели ми изглеждат еднакви.