дневник на руския дисидент
1979. Дойдоха и направиха обиск. Намерих пет броя на "Архипелагът ГУЛАГ", отпечатани на моята машина. Дадоха ми пет година за антисъветска пропаганда.
2009. Дойдоха и направиха обиск. Намериха пет броя на на "Архипелагът ГУЛАГ", разпечатани на моя принтер. Дадоха ми пет години за нарушаване на авторски права.
Зимно утро.Старшина Петров се мъчи да запали москвича си,за да отиде на работа.Веднъж,втори път...Старото возило упорито отказва да запали!След десетина минути напразни опити от входа излизат съседите му и колеги от поделението.
-Пичове,бутнете малко,че тая бракма пак отказва!
Колегите нямали как да оставят съседа си в беда-тръгнали да бутат.Едно кръгче около блока,второ...Москвича не дава никви признаци,че ще запали.По едно време Петров започнал отривисто да размахва ръце от колата.
-Абе,хора,спрете да бутате!Забравил съм да смъкна акумулатора от къщи!