Седи си вълкът в гората и по едно време гледа - иззад един храст се задава Червената Шапчица. Скача зад храста, а оттам се чуват три изстрела. Излиза вълкът целия в кръв и казва:
- Е к`ъв е тоя късмет, бе?! Тая седмица за трети път попадам на Червена барета.
Австралия. Покрай пътя се е проточила ограда за защита от животни. До нея се движи кола с мъж и жена. Жената казва на мъжа:
- Скъпи, помниш ли, преди 40 години ние пак минавахме по този път, не издържахме, спряхме, ти ме подпря на тази ограда и ... Хайде да направим същото и сега!
Мъжът с радост се съгласява. Спира колата. Излизат. Жената се опира на оградата и ... така. Сядайки в колата, мъжът пита:
- Скъпа, дори преди 40 години ти не беше толкова възбудена и страстна, колкото сега. Защо стенеше и пищеше така... На какво се дължи това?
- Ами защото преди 40 години по оградата не течеше ток...