На един студент-композитор му предстои изпит по специалността.
- Не разбирам защо се мъчиш - казва му негов приятел. - Просто вземи прелюдията на твоя професор и я препиши от края до началото, отзад напред...
- Опитах - тежко въздъхва студентът. - Получава се валс от
Шуберт...
Веднъж момичетата от класа на Иванчо решили, че ако Иванчо каже нещо лошо, ще станат и ще излезнат от час. Започва часи и учителката пита:
- Кажете, деца, има ли нещо ново в града ни?
Става Иванчо и казва:
- Близо до нас строят публичен дом!
Момичетата стават и напускат час. Иванчо креши след тях:
- Къде тръгнахте? Нали още не са го открили?