В училище учителят казва:
- Деца, превърнете изречението "Конят бяга" във въпросително.
Иванчо вдига ръка:
- Конят бяга ли?
- Много добре! А сега го превърнете в повелително!
Иванчо моментално вдига ръка и казва:
- Диййй!
Момче и момиче си играят. Навън се стъмва.
- На колко си години? - попитало момчето.
- На петнадесет.
- Само на петнадесет? По това време ти трябва вече да си в леглото!
- Ами, ако ме поканиш...