Прибира се Иванчо късно вечерта вкъщи. На вратата го посреща баща му:
- Е, пак ли си скитал по мацки, пил си, пушил си...
- Тате, завистта е лошо нещо.
Старшина към войниците:
- Така, бойци, взимате лопатите и копаем яма размер 3х3х3 метра.
- Господин старшина, а не е ли по-добре да изкопаем три ями по 1х1х1?
- Вие идиоти ли сте? Каква е разликата? Копайте три, ако искате.