Войник-дезертьор в руската армия е настигнат от военната полиция и виждайки монахиня, я моли да се скрив в полите й. Патрулът благополучно отминава, а онзи излиза и казва на монахинята:
- Благодаря ВИ, не искам да загина в Чечения! Но имате много силни крака...
- Ако бяхте погледнал по-нагоре, щяхте да видите, че имам и други неща. Аз също не искам да умирам в Чечения!
Влиза мъж в бара и си поръчва бутилка водка. Иска сметката. Барманът му казва:
- 27 лева.
Мъжът вади от джоба си 27 лева на монети по 1 лев и ги мята през бара. Барманът пребледнял, но без да каже нищо събрал парите. На следващия ден пак идва същият мъж и си поръчва бутилка водка. При плащането барманът пак поискал 27 лева. Мъжът слага на бара 50-левова банкнота. "Ей сега ще ти го върна тъпкано!" - мисли си барманът. Извадил 23 монети по един лев, и ги мята в залата. Монетите се разлетяват по
всички краища. Мъжът се замислил за секунда, след което извадил 4 монети и ги подал на бармана:
- Още една бутилка водка!