Кара си един шофьор на тир из някакво село и не щеш ли, от един двор на пътя му изскачат няколко патки.
Той забива спирачки, но блъска две от тях. Слиза от камиона и решава да види на кого са патките, влиза в двора, а там стои една бабичка. Той й вика:
- Бабо, тука сгазих две патки, ела да видиш да не са от твоите.
Излиза старицата, поглежда ги и му отговаря:
- А, не са от моите, аз такива плоски патки нямам.
Урок в шести клас на тема "асоциации". Учителката пита:
- Руменчо, като ти кажа "тухла" за какво се сещаш?
- Ами за строеж, госпожо, майстори и т.н.
- Добре, Руменчо! Ами ти, Марийке, като ти кажа "тухла" за какво си мислиш?
- Ами за куб, госпожо, нали има същата форма!
- Правилно, Марийке! Ами ти, Иванчо, за какво си мислиш, като чуеш "тухла"?
- Ами…. за чукане, госпожо!
- Как така за чукане бе, Иванчо?
- Ами, госпожо… аз само за това си мисля!