На входа на психиатрична клиника се срещат двама психиатри.
Първият:
- Иванов, абе ти видя ли на паркинга един мъж стои по цял ден.
Вторият:
- Не се притеснявай, Петров. Тоя ми е клиент. Мисли се за лека кола....
Първият:
- Аха, разбирам, а ти с какво го лекуваш?
Вторият:
- Въобще не го лекувам. Аз с него идвам и си отивам от работа...
На маскен бал в училище всички деца се маскирали подобаващо: на животни, зверове, призраци и други.
Иванчо си намазал лицето с лютеница и си напълнил устата с прясно мляко. Когато го попитала учителката на какво се е маскирал, Иванчо натиснал с юмруци бузите на лицето си, избълвал прясното мляко върху нея, и казал:
- На гнойна пъпка другарко!