Пушач, пияница и наркоман попаднали на оня свят. Пушачът разправя:
- Братя, умрях в мъки. Белият ми дроб е на решето.
Пияницата казал:
- И аз умрях в мъки. Черният ми дроб стана на каша.
А наркоманът:
- Лелеее, как съм се надрусал! Вече и с умрели си говоря!
Примрял от глад каубой препуска през прерията и изведнъж вижда индианец, който пече месо на огъня. Каубоят спира до него и се нахвърля на месото. Като се позасища, решава от любезност да завърже някакъв разговор.
- От кое племе си?
- От чернокраките. - отвръща индианецът.
- Знаеш ли… - продължава каубоят, - нещо не ми харесва вашият вожд.
- Като не ти харесва, не трябваше да го ядеш!