Водят малко момиченце при психиатър. Психиатърът я пита:
— Как се казваш?
— Мая.
— А на колко години си?
— На 5.
— Кой сезон е сега?
— Лято.
— Е как лято, вчера вози ли се на шейна?
— Возих се.
— А прави ли снежен човек?
— Правих.
— Е какво лято е сега?
— Скапано!
Един чукча се помолил на един пилот на самолет на да го откара до неговото село. Пилотът се съгласил, но го предупредил, че там няма летище и ще трябва да скочи от 150 м височина. Когато наближат селото, пилотът извикал:
- 150 м! Скачай!
Чукчата скочил, а помощник-пилотът попитал:
- Защо го излъга? Та ние сме на 1550 м!
Главният пилот отговорил:
- Предният път пак качих така един, само че той като скочи, 15 се качиха на неговото място - после цял ден ги карах по селата.