Патрулира си един полицай по централна гара. Вижда едно циганче, дава му един лев и му вика:
- Иди и ми вземи една баничка. Вземи си и на теб една.
Половин час по-късно циганчето се връща дъвчейки баничка, дава 50 стотинки на полицая и извинително обяснява:
- Ето ти парите. Аз взех последната!
Две блондинки решили да станат репортерки. От редакцията на вестника им дали задача - да вземат интервю от Снежния човек. Тръгнали те да го търсят. Стигнали до едно място, където се говорело, че се е мяркал.
Първата блондинка:
- Хайде да се разделим! Аз ще тръгна наляво, а ти надясно. Ако не намерим Снежния човек до половин час се връщаме пак тука.
Другата се съгласила и се разделили. След половин час първата блондинка се връща, а втората я няма. Решила да тръгна по следите й в снега, и да я намери. Тръгнала тя, вървяла, вървяла и изведнъж гледа - в снега се търкаля диктофонът й. Включила го да чуе последно, какво е записала, а от там се чува гласът на втората блондинка:
- Здравей уважаеми Снежни човеко. Мога ли да взема интервю от теб?
- На, взимай!
- Ама това не е интервю!
- Взимай го, казах…