Учителката казва на учениците.
- Деца кажете ми коя част от тялото ми ви харесва и аз ще ви кажа какви ще станете като пораснете.
Да видим Петърчо на теб коя част от тялото ми ти харесва.
- На мен ми харесва косата ви.
Учителката отговаря.
- Значи ти ще станеш фризьор.
Става Стоянчо и казва.
- На мен ми харесват зъбите ви.
- Значи от теб ще излезе зъболекар. - отговаря учителката.
Иванчо вдига ръка и учителката го пита.
- Кажи Иванчо на теб коя част ти харесва.
- Ами не, аз само исках да кажа, че току що открих, че като порасна искам да стана млекар.
Иванчо се връща от училище:
- Тате, татеее! Спестих един лев!
- Как, бе моето момче?
- Ами, бягах след автобуса!
- Ама защо ме удари, бе татееее ?
- Ами защото ако беше бягал след някое такси, щеше да спестиш пет лева!