Говорим си с колегите и по едно време някой се изказа:
-....пък аз мога само със салата слънце да се навечерям. Знаете ли как се прави?
- Не (каква ще да е пък тази салата слънце...)
- Слагаш в една кръгла тава кръгла паржоли а отстрани на тавата подреждаш кебапчетата като лъчи на слънце ..
----
допълнение от Мортимор:
салатата слънце освен че по оригинална рецепта се прави с кюфте ( и кръгла пържола става) и кебапчета са лъчи. също така е задължително да се постави върху подложка от филе елена, луканка и други подобни
Вчера шефът ни изпрати да сваляме ледени висулки. Една висулка падна върху колата му. Въпреки че той предвидливо я беше паркирал на 70 метра от сградата...