Учителката:
- Безизходна ситуация: ти и най-добрият ти приятел харесвате едно и също момиче. Какво ще направиш?
Ученик:
- Ми... те шведите са го измислили!
- Наистина ли ме обичаш?
- Наистина!
- Повече от всичко?
- Не, повече от всичко обичам себе си!
- А после мен, нали?
- Не, после роднините!
- А после?
- После Родината!
- Копеле си ти!